Para-nauka i obok


FahrenheitZamieszczone poniżej felietony zostały spisane ręką niżej wymienionych osób. Pierwotnie ukazały się w periodyku sieciowym Fahrenheit, ale pomyśleliśmy, że byłoby wielkim błędem trzymać je tylko dla fantastów. Stąd możliwość obejrzenia ich na stronach Gildii Nauki Popularnej.

Miłej lektury! Lista będzie się systematycznie powiększać.

Twórcy działu:


Adam CebulaAdam Cebula urodził się 8 marca 1959 roku. Wychował się na wsi Przedborowa. Po ukończeniu LO w Ząbkowicach Śl. w 1978 roku wyjechał do Wrocławia, do którego to miasta do dnia dzisiejszego się nie przyzwyczaił. Ukończył fzykę i pracuje w Instytucie Fizyki Doświadczalnej jako laborant. W środowisku znany jest głównie z felietonów popularnonaukowych. Słusznie nazywany Baronem.

Ryszard Krauze. W swoim czasie (swój czas to koniec lat 70 i początek 80-tych) Jedyny Prezes wrocławskiego klubu miłośników fantastyki. Ukończył fizykę teoretyczną, obecnie zajmuje europeizacją lub edukacją. Czasami pisuje wiersze.

Tomasz PacyńskiTomasz Pacyński urodził się w 1958 roku. Zodiakalny Wodnik. Przez prawie całe życie informatyk, poza kilkuletnim epizodem w latach 80, kiedy z ogólnie znanych powodów musiał zająć się uczciwą pracą spawacza. Pisarz i publicysta. Interesował się bronią, nauką i techniką. Człowiek symfonia. Zmarł w 2005 roku.


blog comments powered by Disqus