Drugie spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu

15 listopada 2010

W ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu już za dwa dni (17 listopada) odbędzie się drugie spotkanie, podczas którego dr Bernadetta Matuszak-Loose będzie mówić o istnieniu komiksu w NRD.

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z nieoczekiwanej strony. Dzięki temu cyklowi spotkań zrozumiesz, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i być może odkryjesz dla siebie fascynujący świat gier pomiędzy słowami i obrazami.

Spotkania są organizowane w formie 45-minutowego wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się różne spojrzenia różnych perspektyw naukowych. Odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej na ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18:00.

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Tranzyt w ramach projektu Centrala - Sztuka Komiksu Europy Środkowej.

Kontakt:

dr Rafał Wójcik,
Sekcja Starych Druków/Kolekcja Komiksów,
Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań,
rafal@amu.edu.pl
; http://lib.amu.edu.pl (zakładka Komiksy na dole strony);

Michał Słomka,
centrala.pl@gmail.com

www.centrala.org.pl

www.ligatura.eu

Program Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu:

 • 17 listopada 2010
  dr Bernadetta Matuszak-Loose (germanistka i historyk sztuki - studia w Poznaniu, Heidelbergu i Berlinie. Pracuje w Instytucie Filologii Germańskiej na UAM w Poznaniu)
  Na straży antyfaszystowskiego muru. O istnieniu komiksu w NRD
 • 15 grudnia 2010
  dr Justyna Czaja (adiunkt w Zakładzie Filmu i Telewizji UAM, interesuje się filmem, kulturą popularną i komiksem. Autorka książki Historia Polski w komiksowych kadrach)
  Komiks, film, literatura - o kilku wspólnych technikach narracyjnych
 • 19 stycznia 2011
  mgr Thomas Anessi (doktorant Columbia University - Dept. of Slavic Languages and Literatures. Pracuje w Instytucie Filologii Angielskiej na UAM w Poznaniu)
  Kreowanie bohaterów PRL-owskich w komiksowych kadrach
 • 16 lutego 2011
  mgr Łukasz Wiśniewski (doktorant w Instytucie Językoznawstwa UAM. Jego zainteresowania to zagadnienia językoznawcze (język perski), kultura i historia starożytnej Persji i współczesnego Iranu)
  O przenikaniu się kultur i rozliczaniu z przeszłością w komiksie. Na przykładzie twórczości Marjane Satrapi

CD Jack za PDAKblog comments powered by Disqus