Nowa wersja symulatora kosmicznego już w sprzedaży

7 czerwca 2010

Fani podbojów kosmicznych juz wkrótce będą mogli spróbować swoich sił w symulatorze promu kosmicznego, który powstał na potrzeby NASA. Amerykańska agencja wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników Kosmosu postanowiła opublikować go w formie gry komputerowej, o czytm informowaliśmy Was w ubiegłym roku.

Już wkróce w sprzedaży pojawi się wersja kolekcjonerska gry przygotowana przez Iceberg Interactive oraz developerów ze studia Simsquared Ltd.Obecnie na oficjalnej stornie gry można zakupić jeszcze Space Shuttle: Space Mission 2007. Tymczasem już w sprzedaży znajduje się Space Shuttle Mission Simulator: The Collector’s Edition. Za kilka dni zadebiutują wersje francuska i niemiecka tej gry.

Nowa edycja gry zawiera poprawioną grafikę, która z najdrobniejszymi detalami odzwierciedla promy i instalacje kosmiczne. Gracz będzie mógł zarządzać lotem wcielając się w dowódcę wyprawy lub pilota bezpośrednio sterującego pojazdem. Developerzy przygotowali kokpit w pełnym widoku 3D. Do stworzenia satelit i powierzchni Ziemii wykorzystano te same mechanizmy, z których korzysta Google Earth. Przygotowano trzy stopnie trudności, w których otrzymujemy m.in pomoc w postaci komend wyświetlanych na ekranie. Dodatkową atrakcją będzie specjalnie rpzygotowany ekran, który podzielony na kilka części symuluje widok monitorów z kamer zewnętrznych promu. Oczywiście nie zapomniano o kosmicznym spacerze, który gracze będą mogli odbyć wykonując zlecone im zadania np. naprawy teleskopu Hubble'a.

blog comments powered by Disqus